RRETH

BIO:

With his platform sneakers, multi-colored hair and trademark sunglasses, you won’t confuse Ian Erix with anybody else on the music scene right now. Stili i tij eklektik është një flet pjesë të dytë për muzikën e tij, e cila këto ditë është ndoshta më i përshkruar si Pop me EDM dhe ndikimet Pop-Punk.

Ata njohur me veprat e mëparshme që së pari catapulted Erix në qendër të vëmendjes ndërkombëtare, grumbulluar gjatë 20 milion luan online dhe ul atë në disa Kreu 10 Listat në 3 kontinentet siguri do të njohin elementet nënshkrim të shëndosha e tij, por ata gjithashtu do të me siguri vlerësojmë evolucionin muzikor Erix ka pësuar në procesin e bërjes së parashikuar nxehtësisht rekordin e tij të re.

Kur u pyetën për stilin e tij muzikore dhe marrjen unike në modë, Ian thotë "Njerëzit kanë tendencë që të ketë të gjitha llojet e etiketave për mua, por unë jam vetëm mua. Unë jam një qen, Unë jam të gjithë të përziera!"Erix këndoi këto fjalë e vërteta në" Pra Scene, Pra See Through ", një numër i anthematic off e tij 2010 PE që u bë një kult hit dhe nxitur krijimin e fandom tij, Ushtria Mutt, një grup i tifozëve të përkushtuar dhe freethinkers cilët identifikojnë me Ian dhe përkrahin atë nëpër botë nëpërmjet ekipeve të shumta globale rrugë. Propozoj për verën e 2018, Ian do të nxjerrë pritur me padurim albumin e tij të ri, paraprakisht titulluar "Scream For Freedom", një rekord chocked plot melodi infektive dhe grepa shfaqur bindëse, mendohet provokimin dhe shpesh Lyrics quirky. Materiali i ri provon Erix eshte nje kompozitor i frikshëm në të drejtën e tij dhe shënon një rritje të ndjeshme për atë si një artist. He pays homage to his pop/punk roots on his most recent musical effort but this time around he marries his signature guitar driven score with solid amounts of modern dance beats and synth elements to create a fantastically catchy electro punk pop hybrid that is sure to resonate loudly with his current fans and open up the floodgates to a legion of new recruits.

Getting fillimin e tij profesionale në Nju Jork, si një DJ / MC në moshën jashtëzakonisht të re të 9, Erix është një interpretues i përkryer, me një qëndrim të parakohshëm DIY që ka shërbyer atij edhe në të gjithë një udhëtim të egër që ka marrë atë nga shtëpia e tij të përulur të fëmijërisë në Amerikë për gati çdo cep të globit. Ndërsa Erix përshkruan udhëtimin e tij deri më tani si një aventurë të tmerrshme, vërteta është se ai ka paguar më shumë se pjesën e tij të drejtë të detyrimeve që përpjekjet e tij në muzikë. He often jokes that his story reads like the script for a bad soap opera. A pre-teen Ian, me yjet në sytë e tij, u abuzuar dhe keqtrajtuar nga anëtarët e irrituara e familjes dhe kolegët të cilët dukej kërcënuar nga individualitetin e tij dhe personalitet. Ata vazhdimisht i tha atij se ai kurrë nuk do të shndërrohet në asgjë dhe bënë çmos për të sabotag sukseset e tij të hershme në çdo hap. Përkundër vështirësive dhe naysayers, Erix vazhdoi të punojë me kohë të plotë si një DJ, lavdërohet si një botë më i ri, dhe ndërtuar një reputacion në nivel vendor. Ai filloi të shkruajë këngët e tij dhe mori detyrën monumentale për të bërë shkel në industrinë e muzikës nga toka lart pa ndonjë lidhje brenda. Sipas moshës 14, ai pengohet marrëveshjen e tij të parë të menaxhimit me manjatit famëkeq boyband, Louis Pearlman, e cila u pasua nga marrëveshja e tij të parë në moshën rekord 15. Pavarësisht përmbushur ëndrrën e tij e nënshkrimit të këtyre kontratave, Erix u prit me një seri të vazhdueshme të wasters kohë ambivalente dhe drejtuesit të pandërgjegjshëm që mori avantazhin e tij. Në kohë, një tregim i ngjashëm luajtur jashtë për Erix, pa pushim, për një arsye ose një tjetër. Ai u përball me falimentime etiketë rekord, the shocking drug related death of his personal manager, money laundering schemes involving his former representatives and the murder and tragic loss of of two of his closest family members. Erix duroi këto fatkeqësi plus shumë të tjerë shumë të gjata tek lista këtu dhe çdo herë qilim u nxorrën jashtë nga nën tij, ai me ngulm refuzuan të heqin dorë dhe vazhdoi të ndjekë pasionin e tij.

"Nëse ju merrni rrëzuan poshtë, bëjë atë përsëri dhe përsëri dhe përsëri "Ian poignantly këndon në" Tomahok ", një mendje ferociously mbetet në mendje se u lirua jashtë tij 2016 EP titled “;Graffiti On My Heart”;. "Uh-Oh, the status quo can’t take all of this drama. Am I not the kind of talk you bring home to your mama?"Ian quirps në këtë goditje himnit ngarkuar për freethinking dhe pavarësi. "Goditje atë deri si një sëpatë e vogël", ai vazhdon në kor infektive, "A atë që ju dëshironi, thonë çfarë të doni dhe të jetë që ju duan të jenë ", ai howls me një emocion të prekshme. Këngët e fuqizimit janë një temë e njohur për Erix por ai është i përkryer në shtëpi pa marrë parasysh nëse ai është shfaqur një ndërgjegje shoqërore në këngë të tilla si "Çfarë është normale?", tjetër flakta udhë anthematic nga albumi i tij paedukuar mjaft që në pyetje normat aktuale shoqërore, ose në qoftë se ai po zbulon një anë më të satirike në meloditë e tilla si "angulluës pastër", në të cilën ai deklaron "Unaza Pastërtia janë të marketingut ari" dhe vazhdon të japë goditje tërbuar "Yjet Disney janë angulluës pastër, dush me një dhe ju do të shihni!!!"Në" Souvenirs ", Erix merr temën e divorcit nga një pikë e fëmijës së parë dhe sarkazëm këndon "Të kesh dhe të mbajë, për të pasur, për të varfër, në sëmundje dhe shëndetin, derisa diçka së rendit, Unë tani shprehem ju ... .DONE!!!". Ian ka asnjë problem trajtimin e çështjeve provokative si fe, sex and inequality but he also loves to have fun and can certainly live it up as evident in songs like “;Shangri-La "; i cili ishte një i madh gjuhë-in-faqe turmë-pleaser në radio dhe në qark jetojnë në 2016. Në këngë si "Grow Poshtë", ode e tij për të kurrë në rritje deri, Personaliteti i gjallë Ian shkëlqen përmes si ai këndon "Unë nuk kam nevojë për të rriten. Ju duhet të rritet poshtë "! In “Sex Dance and Rock and Roll” his Top 10 2013 single, we see another side of him altogether when he sings about, mirë, çfarë tjetër? Sex, dance and rock &; rrotull!!!

Duke shkruar dhe regjistruar një katalog mbresëlënëse të këngëve, Erix is currently working with mulit-platinum producers in the US and Europe to put the final touches on his new full length record. Materiali i fundit mban një avantazh rinore dhe është pa dyshim e njohur si e tij. Nëse ai është kryer këngë pjekur me adoleshentë Angst, këngët që e bëjnë ju mendoni apo këngë që bëjnë të hidhen deri dhe valle, Erix është qartë një artist me dhunti të shumta dhe intrigues me një perspektivë interesante dhe një tërësi shumë për të thënë. 2018 pritet për të parë lirimin e albumin e shumëpritur Ian ri nëpërmjet ndërmarrjeve të përbashkëta me njeri që nuk përshtatet Mindz Entertainment, dhe Nordican Music Group nën flamurin Sony Music Entertainment. Përveç lirimit të dhënat e tij të ri, vit duhet të shohim fillimin e ";Drop ";, një ekskluzive 10 episode series for VEVO TV starring Erix and featuring some of the hottest stars of EDM, pop muzikës pop dhe kulturë nga ngjarjet coolest rreth botës. Segments from the online series will also be seen in micro burst in between programming on MTV networks around the world. Përveç kësaj, Ian është gjithashtu portretizon një karakter të animuar në një lojë të re të videove të krijuar nga disa nga të njëjtat zhvilluesit të përfshirë në famshëm ekskluzivitet Guitar Hero. Muzikë bazuar lojë do të paraqesë dy këngë të reja muzikore nga Erix dhe lojë është e pritshme të lirohet ndër-platformë për Wii, Xbox dhe PlayStation sistemet e lojrave.

Pas kthimit nga një turne Promo e Amerikës së Jugut, where he appeared before the largest live crowd of his career in front of 2.5 milion njerëz në Rio De Janeiro në prag të Vitit të Ri, Ian told MTV Brazil that he is amped up for a full fledged global tour and really itching to get his new music on the road. MTV in several markets has already showcased some of Ian’s upcoming material and early support has also been coming in from some powerful taste-making DJ’s and key influences at radio around the world.

Ian’s music video for “Shangri-La”, a raucous clip filmed in hedonistic Sunny Beach, Bulgaria went live on YouTube and Vevo in limited European markets in 2015 racking up more than two million views to start. Super të mbetet në mendje, e majtë të qendrës mendje është, sipas Ian, “A crazy-fun party anthem and a reminder not to take life too seriously!” Erix told MTV recently that he wrote the lyrics after living through some terrible personal tragedies. He said, “The song’s a little over the top and maybe even a bit goofy but it helped me a lot to get into a whole other head space when I was writing it. Unfortunately, Kam mësuar rrugën e vështirë këtë vit si jeta mizore mund të jetë dhe se kjo është vetëm tepër i mallkuar të shkurtër dhe të paparashikueshme kështu që vjen me këtë koncept rreth jetuar çdo ditë si ajo është një festë në një parajsë të çmendur utopike ku asgjë e keqe nuk ndodh kurrë dhe çdo gjë shkon, that was a great cathartic escape for me. We could all use a Shangri-La sometimes!” “;Shangri-la has been extremely well received at Top 40 radio in several markets already. An incarnation of the track topped the official charts in Scandinavia peaking at #3 in Finland when it was released on Universal Music in that region.

Following the success of “;Shangri-la”;, Erix shkroi, prodhuar, co-directed and stars in “;Graffiti On My Heart”;, një 4 Pjesa music video film që i ka paraprirë albumet lirimin dhe përmban disa këngë nga LP. The inspirational musical film was quite an ambitious and personal undertaking by Ian. The story-line depicts his life as a youngster as he was persecuted outrageously by abusive family members and townspeople and goes on to feature a reflection on the the tragic homicide of his grandfather and subsequent loss of his father along with Ian’;s betejë për të kapërcyer këto tragjedi dhe për të luftuar të pikëpamjeve të vogël dhe urrejtje ai është përballur me me qëllim që të ngrihen kundër një shoqërie shtypëse.

Ian turne në Evropë gjerësisht gjatë verës së 2015 with stops in 23 cities including a special appearance at Utlra Music Festival in Croatia. Ai ka vazhduar turne që luajnë 17 Datat në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, me çmime famshëm boyband Union J në shkurt 2017. He also hosted the Paradise Int’;l Festival Music me Austin Mahone, Kampion Khalifa dhe Kanye West në Filipine që të njëjtin vit. Kohët e fundit, Erix performed at the MTV pre-show for Justin Bieber’;s turne Qëllimi në Mumbai. Në verën e 2017, his latest single “;Footprints In The Sand”; godit #5 në Listat radio dance në Japoni në dhe në dhjetor 2017, the song was named the official theme for New Year’;s 2018, në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe. Erix appeared at various events around UAE to promote the single at the end of the year and took part in a pre-show broadcast from the Katy Perry concert in Abu Dhabi on New Year’;s Eve.

album të ri gjatësi të plotë Ian, paraprakisht ttitled "Scream për Liri", është i ngarkuar me bindëse, mendohet provokimin, prekëse dhe argëtim / meloditë shpesh quirky. Si një përkrahës për freethinking, shprehje të vetë dhe të kesh kënaqësi, Erix vazhdon të promovojë një mesazh anti-konformitetit të grupit të tij të tifozëve të njohur si Ushtria Mutt, një përzierje e kombësive, fetë, gara, gjinitë, moshave dhe seksualitetit që bashkojnë në dashurinë e tyre për muzikën, paqja dhe individualitet. Erix’;s vetme ardhshme, ";Tomahawk”; which is featured in the epic finale of “;Graffiti On My Heart”; është një himn i fuqishëm dhe të mbetet në mendje për të qenë e vërtetë për veten me çdo kusht që me siguri do të flasin për numër të madh të të rinjve në mbarë botën.

A dynamic and enthralling performer, Erix is sure to win over a legion of new admirers when his music is introduced to wider audiences this year as he embarks on promotional tours across Japan, Azia Juglindore, Amerika e Jugut dhe Australia në fund të pranverës para një kthim në SHBA dhe Evropë në verë.