NGJARJE

Upcoming Events

Na vjen keq, no events coming up.

Past Events

12
Apr
Cambodia Pop Up Show!

Cambodia Pop Up Show!

Look for a a pop up performance for the NGO CambodiaTeen in Phnom Penh and Ian’;s first fan gathering in Cambodia!

Hyrje pa

11
Apr
Xhakartë, Indonezi

Xhakartë, Indonezi

";Graffiti On mY Heart”; ngjarja promo. Secret Location të shpallet!
10
Apr
Boracay, Filipinet

Boracay, Filipinet

Shangri-la Spring Break Beach Live! Detaje të shpallet.
09
Apr
kërp manile, Filipinet

kërp manile, Filipinet

Look for a special appearance as part of “The Drop” from the Paradise International Music Festival in Manila on April 9th!
08
Apr
RottoFest @ Ho Chi Minh City, Vietnam

RottoFest @ Ho Chi Minh City, Vietnam

Look for Ian’;s performance at the RottoFest Dove Stage at Ho Chi Minh City, Vietnam! Meet and greet for Greenpass holders will take place at 9PM after ...

I shitur

03
Apr
iHeart Radio Music Awards

iHeart Radio Music Awards

Los Angeles

Për shkak të një çështje planifikimi me paraqitjet dhe programe të drejtpërdrejta në Japoni dhe Azinë Jug-Lindore, Ian will be unable to appear at the iHeart Radio Music Awards and the ...

Canceled

03
Apr
Osaka, Japoni

Osaka, Japoni

Look for Ian to perform his latest single and host “The Drop” at the PopSpring After Party in Tokyo and Osaka on April 2nd and 3rd.

I shitur

02
Apr
Tokyo, Japoni

Tokyo, Japoni

Look for Ian to perform his latest single and host “The Drop” at the PopSpring After Party in Tokyo and Osaka on April 2nd and 3rd.

I shitur

22
Shkurt
Graffiti On My Heart Premier Party
29
Gusht
Misteri i tokës, Holandë

Misteri i tokës, Holandë

Haarlemmermeer

Special appearance as part of “The Drop”. More information to be announced shortly.
22
Gusht
Pukkelpop

Pukkelpop

Hasselt, Belgium

Special appearance as part of “The Drop”. More information to be announced shortly.
29
Jul
";Shangri-la” Secret Shows/Apperances UK

";Shangri-la”; Secret Shows/Apperances UK

London

Ian’s single “Shangri-la” with official remixes by WestFunk is already playing in clubs and venues across the United Kingdom. Look for Ian on the 28th-30th of ...
28
Jul
Magaluf

Magaluf

Various Venues, Magaluf, Spain

Special appearance and Guest DJ as part of “The Drop”. More information to be announced shortly.
27
Jul
Live in Marbella

Live in Marbella

Malaga, Spain

Guest DJ and live performance as part of “The Drop”. More information to be announced shortly.
26
Jul
Live in Ibiza

Live in Ibiza

TBA

Special appearance as part of “;Drop ";. More information to be announced shortly,
25
Jul
Live in Ibiza

Live in Ibiza

Ibiza, Spain

Special appearance as part of “;Drop ";. More information to be announced shortly,
24
Jul
Zante, Greece

Zante, Greece

Zante, Greek Isles

Live pop-up performances @ various venues to be announced shortly.
23
Jul
Beats, Ayia Napa, Cyprus

Beats, Ayia Napa, Cyprus

Beats, Ayia Napa, Cyprus

Guest DJ and live performance!!!

I shitur

21
Jul
Eillatt, Stir Fest, Israel

Eillatt, Stir Fest, Israel

Eilatt, Israel

Live appearance/performance and Guest DJ at Stir Fest!

I shitur

20
Jul
Live in Tel Aviv

Live in Tel Aviv

Tel Aviv, Israel

Guest DJ and live performance as part of “The Drop”. More information to be announced shortly.
14
Jul
Helsinki, Party In The Park

Helsinki, Party In The Park

Esplanadi Park, Helsinki, Finland

Radio Promo Event at Esplanadi Park!
13
Jul
Ultra After Party, Hvar Island

Ultra After Party, Hvar Island

Hvar, Croatia

Special appearance and Guest DJ as part of “The Drop”. More information to be announced shortly.

I shitur

12
Jul
Ultra Music Festival Europe

Ultra Music Festival Europe

Split

Special appearance as part of “;Drop ";. More information to be announced shortly.
11
Jul
Ultra Music Festival Europe

Ultra Music Festival Europe

Split and Hvar, Croatia

Special appearance as part of “;Drop ";. More information to be announced shortly.
10
Jul
Zutrek Festival

Zutrek Festival

Zurich, Switzerland

02:00 pm

I shitur

16
Nëntor
Drop, Japoni!

Drop, Japoni!

Harajuku Qendra

Don ';t zonjushe Ian Erix live në Tokio!
09
Nëntor
MTV Europe Music Awards!

MTV Europe Music Awards!

SSE Hydro Arena

28
Tetor
Dubai Botërore lojë Expo

Dubai Botërore lojë Expo

Konventa Ndërkombëtare Dubai & amp; Qendra Ekspozita,

Don ';t humbas Ian në Dubai Botërore lojë Expo mbështetur lirimin e jammed, një lojë video për Xbox, Wii and PC that Ian has been working on for quite ...
18
Tetor
Jetojnë në Amsterdam @ Ade!

Jetojnë në Amsterdam @ Ade!

Për të njoftohet

Hyrje pa

20
Shtator
Glow In The Dark -; Madhe College Partia Blacklight!

Glow In The Dark -; Madhe College Partia Blacklight!

Bogarts

Catch Ian kryerjen disa prej këngëve të tij të reja të jetojnë dhe mysafir DJ ';ing në këtë vend Live Nation për të madhe College Partia Blacklight!
04
Shtator
Pragë

Pragë

Karlovy Lazne

Don ';t miss a live performance and special guest DJ set by Ian Erix at 5 histori mega vendi, Karlovy Lazne, klubi më i madh në Evropën Qendrore!

I shitur

03
Shtator
Ibiza

Ibiza

On the sand @ Bora Bora Beach!

I shitur

29
Gusht
Ian Erix në gujava Beach Club, Bullgaria

Ian Erix në gujava Beach Club, Bullgaria

Guava Beach Club

04:00 pm – 07:00 pm

28
Gusht
Revolucioni, Sunny Beach, Bullgaria

Revolucioni, Sunny Beach, Bullgaria

Revolucioni

Ian do të shfaqen jetojnë në Revolucionin në Sunny Beach dhe të shtënat skena për video e tij të ardhshëm të muzikës, ";Shangri-La ";. Look for his special guest ...
27
Gusht
Disco ajsberg, Sunny Beach Bullgaria

Disco ajsberg, Sunny Beach Bullgaria

Disco ajsberg

Shiko për një pamje të veçantë në mesnatë nga Ian Erix gjatë shfaqjes ROBOTICA Lazer!
23
Gusht
Misteri i tokës, Holland