STREET ТИМ

КОИ СМЕ НИЕ

Ние сме тим Службен Стрит за Иан Erix. Ние сме мешавина од различни националности, религии, трки, половите, возраст и сексуалности. Ние сме мешавина од многу различни стилови, многу различни личности, многу различни култури и многу различни идеи. Ние сме mutts. заедно, ние сме движење. Ние сме глупак армија и сите ние сме ВОЈНИЦИ. Ние веруваме во freethinking, само изразување и да се забавувате. Ние нашата обединети под нашата љубов кон музиката и нашата страст за сите нешта Јан Erix!!!

Ако сакате да знаете повеќе за Јан Erix, кликнете тука. (Но ние сме Сомневајќи ако сте го направиле тоа досега, веќе знаете што ви треба да знаете за Иан па можете да го игнорираат тоа линк!). За да контактирате со страшни луѓе, кои ќе помогнат да работи и да управуваат со оваа меѓународна улица тим, испрати е-маил до: teams@ianerix.com

ШТО ПРАВИМЕ

Се рашири зборот за Иан Erix низ светот и универзумот! (Па во off шанса дека ќе дојдеш во контакт со марсовци или други надчовечки суштества, треба да ги споделите со нив знаат колку вашата во Иан Erix, тоа само може да биде едно нешто да те спаси од стануваат сакаат предмет на странец експеримент!).

ПРИДРУЖЕТЕ

Дали сте во потрага за смислата на животот? Жал, приклучување на оваа улица тим не може да го отклучите сите мистерии на светот за вас, но тоа ќе ви добијте ексклузивен пристап до Иан Erix вести и информации, пред било кој друг на планетата. Вие исто така ќе добие шанса да се сретнат Иан и да стане дел од неговиот личен придружба кога ќе го посети вашиот град на турнеја. Плус, можеш да се оди на пат со Иан за една година и да се плати еден милион долари. Па, ред, дека последната реченица не е вистина ... Мораме да сонуваат, не можеме?!!

Приклучи се Улица тимот

 ;

Верификација

ПРИДОБИВКИ

 • Слободен состанат и да го поздрават поминува за Иан Erix покажува секогаш кога доаѓа на вашиот град.
 • Чувство на гордост во знаејќи дека помогна Иан Erix успее во својот план за доминација во светот.
 • До-to-date информации за тоа каде во светот Јан Erix е.
 • Ексклузивни содржини.
 • Слободен Превземања.
 • Бесплатен концерт билети за топ улица тимските лидери.
 • Други страшни подароци и награди

Како можете да се регистрирате ?

Ако сакате да се приклучат на Службен Улица тим за Јан Erix и да стане глупак армија solider, користете регистрирате форма погоре, за да внесете вашите информации или испраќање порака преку е-мејл со насловот "Приклучи се на глупак армија" и нека знаат вашето име и презиме, детали за контакт и кој град, градот и / или земјата би сакале да го претставуваат. Треба да се испрати на е-маил: teams@ianerix.com. ЗАБЕЛЕШКА : Вие исто така може да се создаде, промовира и база на вашата улица тим, фан страница, и / или група на било кој сајт ке го одберете, како што се Фејсбук, Твитер, Tumblr, Pinterest, Buzznet, Bebo, hi5 итн.

Како може да се најде на локалните STREET ТИМ ЗА Јан ERIX?

Испрати е-маил со насловот "лоцирам тимот" на teams@ianerix.com и бидете сигурни дека за да го вклучите името на вашиот град и држава. Ние ќе се вратам на вас како е можно поскоро со информации за најблиските тим до вашата локација.

Што прават БЕСТ STREET тимовите се?

1. Како официјален Јан Erix / глупак армија страница на Фејсбук. www.facebook.com/ianerix.muttarmy

2. Поврзете се со Иан Erix на сите вашата социјална мрежа профили како што се Фејсбук, Твитер, Vine, Instagram итн.

3. Додадете Јан Erix реквизити на вашиот профил. (банери, слики, видео, вашите омилени Јан Erix песна, своето име во вашата листа на омилени музика, итнитн.)

4. Испрати Tweets или пораки на овој пост статус на Фејсбук или споделување на фотографии на Instagram велејќи колку страшно е или им раскажуваше за да го проверите и пост, кога тој доаѓа во град во близина на вас.

5. Стави во најмалку 1 (но по можност многу) на постери / летоци низ градот да се промовира Јан Erix. Најдобрите места за да го направите ова, се во локалните музички настани, центри или ладно продавници за облека, кафулиња, училишта, огласни табли, итн.

6. Кажи барем 3 од вашите пријатели да се поврзете со Иан Erix на Фејсбук, Твитер, Instagram, YouTube, Vine and/or on his other social network pages —; бидете сигурни дека тие навистина уживаат во својот звук. Ако навистина сакате да се оди на растојание, се чувствуваат слободни да кажете сите ваши пријатели да додадете Иан. И еј, се чувствуваат слободни да се каже на луѓето кои не се вашите пријатели исто така, ако мислите дека тие може да се допаѓаат Иан.

7. Види нови видеа Јан Erix за YouTube и repost видеа на сите ваши пријатели и да ги прашате за да се види.

8. Add Ian Erix music to your iPod or other Mp3 player and grab your friend’;омилен слушање уред и да додадете музика Иан е на нивна плејлиста премногу! Може да го симнете песни од iTunes, Амазон или директно од веб-сајтови Јан Erix и наскоро може да се пред-цел неговиот нов албум од www.ianerix.com

9. Ако Јан Erix збор за вашиот град или град во близина на игра шоу или пука неговата ТВ серија, оди на местото и ги споделите со сигурност знам дека се на улица Лидер така што тие може да ви постави со некои слатки бакшиш. И ако сте супер среќа, можете дури може да се добие да се откажам со Ian пред шоу!!!

10.Рок на некои Јан Erix стока како кул мета или сива врана и кога сите ќе комплименти на вашата облека, да ги знаете за Иан Erix. Страшни нови роба ќе бидат достапни наскоро во www.ianerix.com

Факултативна бонус:

11. Carve or draw the “;iXe”; лого и зборовите "Проверете Јан Erix" во било која алинеја-можност / запишува површини како што се вашата работна маса на училиште или влажен цемент на неодамна поплочен тротоар.

12. Пишува "Јас сакам Јан Erix!"Во црна Sharpie маркер во вашата голо тело и редеа преку голем толпата во трговски центар или училиште собир.

13. Направете неколку илјади Јан Erix флаери и убеди локалните хеликоптер пилот да лета над вашиот најпрометните централното градско подрачје и пад на флаери надолу на врвот време.

14. Добие мегафон и да почне извикувајќи "Јан Erix" надвор концерти, радио станици, Наградата емисии или телевизиски мрежи, каде што Иан Erix не е игра, но треба да бидат.

15. Добие привремена тетоважа со името "Јан Erix" на челото и текстуална порака на слика на себе прикажување на вашиот нови драго на сите контакти во вашиот мобилен телефон адресар. *Забелешка: Тимот активности улица треба да се спроведе во дискреционо на секој поединечен член улица тим. Користете добро расудување бидејќи иако Јан Erix ќе те сакам за тоа, шансите се дека не ќе можат да дојдат и да ги спасува вас од затвор или да му платат за отстранување на било кој постојано тело уметност.

F.A.Q.

Кој го води оваа улица тим?

Колеги Јан Erix фанови како тебе со некои помош од публицист или два во Иан Erix за управување со компанијата.

Може ли да се јавите Иан Erix низ овде?

Ние ќе се обиде да го помине заедно сите информации, фан уметност или пофалби може да имате за Иан, но ако сакате директно да го контактирате и можеби дури и да добие одговор, оставање на коментар или го испраќа порака на Фејсбук или Твитер е веројатно најдобар начин да се оди.

Што е Стрит тимот?

Улица тим е составен од група на фанови на одреден бенд или артист, во овој случај, Иан Erix, кои помагаат да се промовира и ги изложуваат на пошироката публика во рамките на својата градот, град, држава, или држава. Ова може да се постигне преку делење на флаери за претстојниот шоу, контакт ТВ и радио станици и барање Јан Erix, getting local music magazines to review his music…; итн.

Дали имате Е-тимот?

То. Ние се повлече двојно должност како e-тим и очекувам сите членови да се промовира Јан Erix онлајн. Можете да помогнете со објавување на банер, билтен, музички плеер на вашиот социјално вмрежување профил, итн. исто така,, со посета на музика форуми, виртуелни простории за разговор, додавање на Иан Erix лирски или икона на вашиот IM програма или форум и е-мејл потписи, испраќање на Иан Erix поврзани со линкови во пријатели, дистрибуција на е-картички итн. Можностите се бескрајни. Биди креативен, но се сеќавам, никој не сака спамер.

Дали нешто се чини да се стане член на тимот на улицата?

Не бе, ништо! Членството е потполно бесплатно! Единственото нешто што ќе ве чини е малку од вашето време и посветеност.

Мојот град / област / држава веќе има тим улица. Може ли да се приклучат уште?

Апсолутно. Ние треба сите поддршка може да се добие. Ние ќе ве запознаам со други улични тим лидер / s и може да се сподели забавниот за промоција на Иан Erix во вашиот град.

Дали сте се уште не се сигурни што да направите за да го промовира? Еве неколку предлози!

 • Можете да започнете со кажување на вашите пријатели да се провери од Иан Erix а потоа одат од таму. Зборот на устата промоција е уште еден голем извор да се добие на луѓето да слушаат музика на Ian.
 • Пост на социјална мрежа страница Иан и во музиката форуми или на било кој Иан Erix поврзани страници и / или во било која друга група или профил да ги информира луѓето ќе се создаде тим за вашата област. Или на друг начин, едноставно ја објавите за awesomeness дека е Иан Erix на вашата социјална мрежа и страница и / или било која друга социјална мрежа страница, група или блог може да има и пост во кој било друг онлајн форум.
 • Види неговата музика видеа на YouTube и да ја објавите на линкови за вашиот пријатели да се види. Кажете им на вашите пријатели да се види неговите видеа, се претплатите на неговата страница на YouTube, го следат на Твитер, Instagram, Vine и / или како неговата официјална страница на Фејсбук!
 • Исто така можете да пребарувате преку вашиот социјална мрежа за луѓето во вашата држава / област / град и пријател нив, ако мислите дека тие би проверете Јан Erix и се приклучат на вашата улица тим.
 • Печати некои флаери и да побарате музички продавници, продавници за облека, кафулиња, или локалната музичка места, ако може да остави некои таму за другите да се. Или прашајте ги дали можете да испраќате флаер во нивната продавница. Повеќето места имаат билтени табли (I.E. училишта, перење места, итн) за да можете да ги испраќате до таму. Дон ';t трошете вашето флаери, изберете каде да ги испраќате или да им ги од внимателно. Го користите вашиот старите добри здравиот разум!

Можам да ве контактираме за дополнителни информации или да поставите прашање? Сигурни! Само пратете ни е-пошта на teams@ianerix.com и ние ќе се обидеме да одговориме што е можно побрзо. Но, ако ние сме многу зафатени слушање на Иан Erix музика, гледа неговиот видео или резба неговото лице во надворешната страна од планината Rushmore, ние може да потрае малку подолго да се вратам на вас!